Про почесне консульство

Почесне Консульство Литовської Республіки в м. Харкові здійснює свою діяльність у багатьох сферах, таких як: діяльність в області заохочення економічного співробітництва, а саме - організація підприємницьких місій, презентацій підприємницьких можливостей Литви; діяльність в області заохочення культурного співробітництва - організація виставок художників з Литовської Республіки, концертів виконавців з Литовської Республіки; діяльність в області консульської допомоги, а також діяльність здійснювана спільно з литовської діаспорою. Так, у 2017 році в Харкові, за підтримки Почесного консульства Литовської Республіки, були проведені Дні Литви. Захід відвідала президент Литовської республіки Даля Грібаускайте. Під час Днів Литви в Харкові проводилися масштабний литовський ярмарок, де були представлені національні ремесла і страви, можливості туризму і навчання в Литві, а також проводилися концерти за участю литовських і українських артистів. Щодо конкретних культурних заходів, які були проведені Почесним Консульством Литовської Республіки у м. Харкові можна виокремити концерт у Харківській обласній філармонії на відкритті 91-го сезону за участі молодого литовського піаніста Каспараса Микужиса, у підготовці якого брали участь члени литовської громади. 

Окремо хотілося б відзначити досить важливий напрямок діяльності в соціальній сфері, а саме відбір, підготовка та направлення на реабілітацію в Литву учасників АТО (ООС) та постраждалих із зони конфлікту. За останні декілька років за програмою реабілітації для її проходження на територію Литовської Республіки були відправлені 22 українських воїни. Спільно з представниками Військово-реабілітаційного центру "Друскінкай" намічений ряд заходів щодо подальшого розвитку реабілітаційної програми бійців АТО (ООС) на території Литовської республіки на 2020 рік. У 2019 році був проведений спільний робочий візит в ООС, Надзвичайного і Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні Марюса Януконіса разом із Почесним Консулом Литовської республіки у м. Харкові Костянтином Токарєвим, у ході якого відбулася зустріч з бійцями, а також надання гуманітарної допомоги.

У 2019 році почастішали звернення громадян України у Почесне Консульство Литви по різним питанням юридичної спрямованості, а також звернення громадян України, які володіють автомобілями, що зареєстровані в Литовській республіці з питаннями, що пов’язані з цим напрямком. На всі звернення були роз’яснені функції Почесного Консульства Литви у м. Харкові та надана інформаційна підтримка разом із контактами для подальших консультацій з поставлених питань. На сьогоднішній день Почесне Консульство Литовської республіки у м. Харкові активно консультує громадян, що звертаються з різними питаннями. Найчастіше ці питання стосуються можливості проїзду в Литовську республіку у період пандемії. Проведення масових заходів тимчасово призупинено задля запобігання поширенню Сovid-19.

У 2020 році Почесний консул Литовської Республіки Костянтин Токарєв став одним із засновників громадської організації «Харківський дипломатичний клуб», який створений з метою сприяння розвитку міжнародного співробітництва між зацікавленими сторонами в місті Харкові та за кордоном в економічній, гуманітарній, соціальній і культурній сферах, здійснення просвітницької та наукової діяльності задля промоції дипломатичної складової міжнародного співробітництва, створення умов для практичної реалізації програм та проектів у сфері міжнародних зносин, здійснення та захист прав і свобод, задоволення суспільних інтересів членів Клубу.

Почесне консульство Литовської республіки в м. Харкові на чолі з Почесним консулом Костянтином Токарєвим буде і надалі активно розвивати всі напрямки в своїй діяльності і тим самим сприяти збереженню і зміцненню українсько-литовських зв'язків.